Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Aktualności

Lubański Orszak Trzech Króli

data dodania: 2020-01-01

6 stycznia 2020 r. już po raz kolejny Lubań wyruszy w drogę za Trzema Królami, by pokłonić się Dzieciątku Jezus w Stajence. Wspólnie przejdziemy ulicami starego miasta. W tym roku hasłem przewodnim Orszaku będą słowa "Cuda, Cuda ogłaszają"
 

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny – młodszych i starszych, dzieci i dorosłych, wszystkich, którzy chcą spędzić czas po prostu razem! 
:: więcej

Koncert z duszą - Oliver Palmer

data dodania: 2020-01-01

Już w niedzielę 05/01/2020 w naszym kościele będzie niecodzienne spotkanie. Gdyż po Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie możliwość wsłuchania się piękno muzyki klasycznej, za sprawą niesłyszący tenora z Bayreuth Oliviera Palmera. 

 
Oliver Palmer ma 28 lat. Gdy jego mama była w szóstym miesiącu ciąży, lekarz prowadzący sugerował dokonanie aborcji, ale bezskutecznie. Chłopiec urodził się w stanie ciężkim, ale przeżył. Dzisiaj żyje i mimo tego, iż jest głuchy, śpiewa jako tenor - spinto. Nosi dwa mocne aparaty słuchwe, które jednak tylko częściowo wspomagają jego słuch. Uczy się śpiewu klasycznego i gry na pianinie.
Podczas koncertu uczestnicy wydarzenia będą mogli usłyszeć między innymi takie utwory jak: Ave Maria (Bach / Gounod), Magnes dusz, Jezusie - Synu Dawida, Panis Angelicus, Con te Partiro, Twoim jest serce me - aria, Santa Maria.

Wszystkich Serdecznie Zapraszamy!
:: więcej

Komisja Wychowania Katolickiego KEP: szkoła nie dla LGBTQ, rodzice mają prawo decydować

data dodania: 2019-10-23

„Rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole” – czytamy w oświadczeniu Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w związku z zaplanowanym na 26 października „tęczowym piątkiem” w polskich szkołach. Komisja przypomina, że „szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ”.
 
 
Pełny tekst oświadczenia po wejściu w więcej.
:: więcej

List Episkopatu - Zamieszkać razem z jezusem

data dodania: 2019-08-31

 
Zachęcamy do zapoznania się z Listem Episkopatu z racji zbliżającego się Tygodnia Wychowania.
List dostępny jest TUTAJ
:: więcej

Nowy Zarząd Zgromadzenia Świętej Marii Magdaleny od Pokuty

data dodania: 2019-05-03

 
W dniu 3 maja 2019 r., czyli w drugim dniu obrad VIII Zwyczajnej Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, dokonano wyboru nowych władz Zgromadzenia. Zostały one poprzedzone sześciomiesięcznym przygotowaniem  duchowym, a danego dnia Eucharystią oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu, kiedy wzywano Ducha Świętego dla właściwego rozeznania bezpośredniego.
Przełożoną Generalną została s. M. Wiesława Kopij (po środku), Wikarią Generalną s. Iwona Hałamuszka (po prawej), natomiast Radnymi Generalnymi – od lewej s. Zofia Smagur, s. Malwina Raźniaks oraz s. Olga Soroka.
Niech Dobry Bóg Siostrom Błogosławi i otacza swoją opieką!
Święta Mario Magdaleno - módl się za nimi!
:: więcej

Intencje mszalne na 2019 rok

data dodania: 2018-12-24

 
W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych).
Jest już możliwość zamawiania intencji na rok 2019.
:: więcej

Siostry Magdalenki od Pokuty

data dodania: 2017-03-25

Zachęcamy wszystkich parafian do odwiedzania strony internetowej nie tylko naszej parafii ale i Sióstr Magdalenek od Pokuty. Na stronie zapoznać się można z ważnymi wydarzeniami magdaleńskimi oraz za pomocą strony można przesłać Siostrom Intencję, w jakiej chcielibyście aby Siostry się pomodliły. Na stronę można wejść klikając na poniższe zdjęcie.
 
 
:: więcej

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Czwartek VI tygodnia okresu zwykłego
20 lutego 2020r.

Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:    

poczta@trojca-luban.pl

 

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525