Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą

2019-03-03

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich Mszach św. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj w naszej parafii odbywają się  wybory do Duszpasterskiej  Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej. Każdy dorosły mieszkaniec naszej parafii ma prawo oddać swoje głosy na wymienionych w ubiegłą niedzielę kandydatów do obu w/w rad. Po wszystkich Mszach św. tych, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu zapraszamy do kancelarii. Tam członkowie komisji wyborczej wręczą białą kartkę z listą kandydatów do Rady Parafialnej i pomarańczową kartkę z listą kandydatów do Rady Ekonomicznej. Na białej kartce można postawić krzyżyk przy dwóch kandydatach, na pomarańczowej tylko przy jednym. Nie postawienie znaku przy żadnym kandydacie lub postawienie więcej znaków, niż wyżej zostało napisane czyni głos nieważnym. Karty z zaznaczonymi kandydatami wrzucamy do urny znajdującej się w kancelarii.

3. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii:
w poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza

4. W środę popielcową rozpoczynamy czas pokuty, umartwienia, wyrzeczenia i uświęcenia zwany Wielkim Postem. Msze św. w środę popielcową o godz. 9.00, 16,30 dla dzieci i młodzieży i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Środa popielcowa jest szczególnym dniem pokuty, w którym zachowujemy wstrzemięźliwość i post.

5. We wszystkie piątki wielkiego postu Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej będzie wieczorna Msza św. Tak, jak w ubiegłych latach rozważania prowadzić będą poszczególne grupy. W najbliższy piątek rozważania prowadzić będzie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

6. Raz jeszcze zwracamy uwagę na dwa szczegóły związane z uczestniczeniem w liturgii Mszy św. w naszym kościele. Po pierwsze – przystępując do komunii św., szczególnie środkiem kościoła, tworzymy dwa rzędy blisko siebie stojące i nigdy nie wracamy od komunii św. między tymi rzędami ale przy ławkach. Nie przyklękamy, lub nie robimy skłonu oraz nie żegnamy się przed lub po przyjęciu komunii św. w chwili jej przyjęcia, ale dopiero po powrocie do ławki. Idziemy do Komunii św. i przyjmujemy ją w postawie stojącej.
Po drugie – jak pamiętamy, od pewnego czasu wytworzyła się tradycja podchodzenia dzieci wraz z przystępującymi do komunii św. po błogosławieństwo. Jest to nie liturgiczne, bo zamazuje się znaczenie znaku. Ponadto dzieci jeszcze przed pierwszą komunią św. przyjmują komunię św. i to niektóre kilka razy. Prawo błogosławieństwa dzieci mają rodzice i im ten przywilej pozostawiamy. Zaś podczas wizytacji będzie specjalny moment po Mszy św., kiedy biskup udzieli dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

7. Narzeczonych, którzy w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że w najbliższą niedzielę rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w parafii św. Jadwigi w Lubaniu o godz. 16.00.

Zobacz również:

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
21 marca 2019r.

Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:    

poczta@trojca-luban.pl

 

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525